Lauantai 14.4. Peruspursotuskurssi 75€ klo 11-13:30
Keskiviikko 25.4. Sokerimassakukat 75€ klo 17-19
Lauantai 28.4. Kukkapursotukset 85€ klo 11-13:30
Lauantai 14.4. Peruspursotuskurssi 75€ klo 11-13:30
Kurssilla käydään läpi perustyllat ja erilaiset pursotustekniikat, joilla kakut saa koristeltua helposti, mutta näyttävästi!
Keskiviikko 25.4. Sokerimassakukat 75€ klo 17-19
Kurssilla opetellaan sokerimassakukkien valmistustekniikoita, sokerimassan värjäystä ja valmiiden kukkien maalausta tomuväreillä. Esimerkiksi villiruusu, ruusu, hortensia, omenankukat, lehdet jne. Opi upeat, mutta helpot tekniikat kukkien valmistamiseen! Valmiit kukat saat kurssin jälkeen mukaasi! Varaa mukaan rasia, johon voit pakata valmiit kukat.
Lauantai 28.4. Kukkapursotukset 85€ klo 11-13:30
Kukkapursotuskurssilla tutustutaan kukkapursotuksissa käytettäviin tylliin. Opettelemme pursottamaan esimerkiksi ruusuja, omenankukkia, anemonen, narsissin, pionin ja lehtiä. Testaamme myös pikatyllia tulppaanien pursottamiseen!
Ilmoittautuminen kursseille suoraan minulle ivaneemma(at)gmail.com
Kurssipaikkana toimii
Confetti Vantaa
Säätökuja 2
01520 Vantaa
Lämpimästi tervetuloa mukaan ihaniin koristeluhetkiin! <3

